fbpx
Vyberte stránku

Studenti Obchodky uspěli v ekonomických soutěžích

Studenti maturitních ročníků Střední školy obchodní a služeb SČMSD Polička možnosti zúčastnit se soutěže využili v uplynulých týdnech dokonce dvakrát.

Nejprve se zapojili do Ekonomické olympiády, což je mezinárodní soutěž ve znalostech týkajících se ekonomie a financí pro studenty středních škol. Tvůrci otázek pro Ekonomickou olympiádu jsou odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky. Studenti v této soutěži využívali znalosti z oblasti finanční gramotnosti a v nemalé míře i vědomosti získané v ekonomických předmětech. Nejúspěšnějším řešitelem byl Miloš Prášek, který se probojoval do krajského kola.

Druhou příležitostí prokázat své znalosti byl 10. ročník soutěže Finanční gramotnost, do jehož školního kola se letos zapojilo více než 15 000 žáků z celé České republiky. Také v této soutěži jsme zaznamenali úspěch a tým ve složení Miloš Prášek, Michal Pidra a Eva Pražáková se během února zúčastní okresního kola.

Výuka v této náročné době není jednoduchá. Naše škola již v březnu minulého roku začala učit své žáky přes platformu Teams. Bylo to náročné a hektické období, informace a zkušenosti jsme získávali postupně, ale snaha se vyplatila. Na druhou vlnu jsme se dobře připravili a v případě potřeby jsme schopni výuku plynule převést z prezenční formy do distanční podoby. Většina vyučovacích hodin na naší škole probíhá on-line. Pro učitele to znamená více než kdy jindy hledat nápady, jak výuku učinit zajímavou. A právě možnost zúčastnit se soutěží a porovnat své znalosti se žáky z celé České republiky je jedním ze způsobů, jak vyučování zatraktivnit.

Ing. Stanislava Kysilková, SŠ obchodní a služeb SČMSD Polička


Získali jsme ocenění za SOP

Žákyně naší školy Lucie Petrová absolventka tříletého učebního oboru Kadeřník získala od hospodářské komory ČR Čestné uznání v soutěži o nejlepší Samostatnou odbornou práci v oboru Kadeřník na téma: „Dámský společenský výčes ve stylu Karnevalu“. Tato práce je součástí závěrečné zkoušky tohoto oboru. Lucie si s vypracováním dala velice záležet, pečlivě vše odborně popsala a zdokumentovala fotografiemi. Byla vybrána z desítek prací mezi nejlepší.

Patří jí velká gratulace.

KALIBR CUP 2020

SOUTĚŽ ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ 2019

ZLATÝ MASÉR 2019

ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKYŇ NA JUNIORSKÉM MISTROVSTVÍ ČR V PRAZE

 

 

Facebook Pagelike Widget