Vyberte stránku

Stáž v Senátu PČR

 

Studentky naší školy ze třídy 4. E oboru Veřejnosprávní činnosti absolvovaly týdenní odbornou stáž v Senátu Parlamentu České republiky.

Stáž proběhla od pondělí do pátku 12. – 16. listopadu 2018. V pondělí jsme byly na prohlídce Poslanecké sněmovny společně s žáky ze střední školy z Jablonce nad Nisou. Viděly jsme některé poslance, nejzajímavější byl Dominik Fišer za stranu TOP 09. V úterý jsme se byly podívat do archivu a poté jsme viděly slavnostní předávání osvědčení nově zvoleným senátorům. Za náš kraj byl zvolen Michal Kortyš. Ve středu a ve čtvrtek probíhalo jednání Senátu. Jednání probíhalo od 9 hodin. Ve středu byli voleni nový předseda, místopředsedové, předsedové výborů a komisí. Náš nově zvolený předseda je Jaroslav Kubera, který měl i velmi hezký projev, všechny velmi oslnil, když na konci řekl: „Přeji vám krásný dobrý den.“ Místopředsedů v Senátu je pět a mezi nimi je i bývalý předseda Milan Štěch. Jednání bylo velmi zajímavé. Viděly jsme volební místnost, kde všichni senátoři volili, a sledovaly jsme průběh volby. Ve čtvrtek jsme se zúčastnily projednávání a schvalování zákonů. Poslední den jsme byly na prohlídce celého Senátu. Nakonec jsme byly seznámeny s organizačním oddělením, které se o nás celý ten den staralo.

Byla to pro nás velká a přínosná zkušenost. Děkujeme vedení naší školy za zprostředkování možnosti odborné stáže na tak prestižním místě!