Vyberte stránku

Soutěž odborných dovedností 2018

 

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 se uskutečnila v Tylově domě tradiční soutěž odborných dovedností žáků naší školy. Téma pro letošní rok si žáci vybrali sami. Kadeřnice česaly na téma „Pohádkové bytosti“, kosmetičky líčily na téma „Ve víru kankánu“.

A opravdu se bylo na co dívat. Pod rukama kadeřníků vznikaly účesy pro pohádkové víly, princezny a královny. S účesy musel ladit i kostým, který si žákyně pracně připravily a který vystihoval zvolenou pohádkovou bytost. Líčení kosmetiček bylo úchvatné, obdivovali jsme osm modelek, které se vzhledem mohly rovnat pravým tanečnicím z kankánu. Za vší konečnou krásou stojí jako vždy velké úsilí a to nejen žáků, ale také učitelek odborného výcviku, které s žáky pravidelně trénovaly a pomáhaly s přípravou tvorby účesů a líčení.

Součástí soutěže byly také workshopy oborů, Kadeřník, Kosmetické služby a Rekondiční a sportovní masér, v nichž mohli návštěvníci soutěže využít služeb našich žáků. Doprovodný program zpestřili žáci naší školy i hosté zpěvem, hrou na klavír a ukulele, maséři ukázkou bambusové masáže, se kterou se účastnili mezinárodní soutěže Zlatý masér 2018 v Klimkovicích.

A jak to všechno dopadlo? Porota měla těžký úkol vybrat ze všech ten nejlepší model. V účesové tvorbě se nejlépe umístila Lucie Petrová se Srdcovou královnou v kategorii líčení vyhrála se svojí tanečnicí Karolína Dušilová. Všem žákům, kteří se účastnili soutěže, patří velká gratulace. Poděkování patří Tylovu domu jako spolupracovníkovi, všem pracovníkům školy, kteří se na přípravě a organizaci podíleli, a také všem sponzorům soutěže, především městu Polička, Tylovu domu, firmám: Subrina professional, SAPO Pohodlí, Schwarzkopf profesional, Unikonsol s.r.o, Goldwell, Ryor, Kosmetika Moje …….

V budově školy zároveň probíhalo představení všech oborů školy formou soutěží, kvízů a ukázek práce. Úspěšní řešitelé byli odměněni drobnými dárky a poukázkami na služby workshopů v Tylově domě. Do přípravy akce se zde zapojili všichni učitelé školy i mnozí žáci.

Na náš velký den jsme pozvali veřejnost a žáky ze základních škol z okolí. Především díky „deváťákům“ z Poličky a z Bystrého bylo ve škole i v Tylově domě opravdu živo. Věříme, že návštěvníci byli spokojeni a užili si u nás pěkný den, soutěžící zažili díky krásnému prostředí Tylova domu atmosféru soutěže s napětím a organizátoři se opět zocelili pro další roky. Už se těšíme, jaké to bude příště.