Vyberte stránku

Pánský střih – školení od Dylana Vogelse

 

Dne 18. 1. 2019 jsme se zúčastnili kadeřnického školení. Sešli jsme se v učebně na Domově mládeže, kam za námi zavítal bývalý student Dylan Vogels, který minulý rok úspěšně absolvoval závěrečné zkoušky  oboru kadeřník. Ihned po ukončení studia, prošel náročným konkurzem a získal pracovní místo v  Tradičním holičství Svoboda v Praze. Zde se naučil spoustu nových dovedností a získal zkušenosti v oboru pánských módních střihů a úpravy vousů, o které se s námi přijel podělit.

Tématem školení byly pánské střihy.  Prvním byl Crop – jde v podstatě o střih s extrémně krátkou a zastřiženou ofinou, která zasahuje do čela pouze minimálně. Výtrat po stranách může být v tomto případě nejrůznější, avšak nejpopulárnější je téměř absolutní vystříhání až na kůži. Takový účes je velmi jednoduchý na úpravu a vydrží bez problémů i několik týdnů. Druhým střihem byl  Flattop –  což  je druh krátkého účesu, kde jsou vlasy na vrcholu hlavy obvykle delší, vzpřímené a ostříhané tak, že tvoří rovnou plochu. Boční a týlní partie jsou vystříhané do vysokého výtratu.

Každý střih byl nejen velmi odborně proveden, ale i doplněn teoretickým výkladem. V závěru školení si pro nás Dylan připravil soutěž. Ta spočívala ve vyhledání tří nejprodávanějších pánských účesů roku 2018-2019. Vítězem se stal Michal Sekl, žák 2. ročníku, který vyhrál hřeben, jenž odstartoval Dylanovu  kariéru.

Tímto bychom mu chtěli poděkovat za příjemně strávené dopoledne. Přejeme mu, aby dosáhl svých cílů, které míří velmi vysoko a moc se těšíme na další školení s ním. Naučili jsme se nové techniky a střihy, které jsou pro náš obor velice důležité.

Žákyně 3. ročníku Veronika Buršová